top of page

KIM JESTEŚMY?

Nasza misja

Stworzyliśmy ten projekt, bo chcemy Wam opowiedzieć o Warszawie inaczej niż zazwyczaj opowiada się w Polsce o przeszłości. Chcemy opowiedzieć o jej mieszkańcach i mieszkankach na przestrzeni ostatnich dwustu lat, o ich dylematach, trudach codzienności, radościach i smutkach.

 

Nie będzie to szkolna historia pałaców, powstań i generałów, a raczej opowieść o ciasnych izbach i bitwach codzienności, o godną płacę, czy edukację dla dzieci. Opowieść o czynszówkach, podwórkach, fabrykach i targowiskach, raczej niż o zamkach, czy rezydencjach.

 

Będziemy mówić o codzienności i jej bohaterkach i bohaterach, którzy zazwyczaj nie trafiają do podręczników, a przecież to oni najczęściej są naszymi przodkami. O robotnikach, rzemieślnikach, służących, chłopach. O kobietach i mężczyznach, o ewangelikach, prawosławnych, żydach i katolikach.

 

W centrum naszej opowieści będzie warszawska kamienica i jej społeczność, ale pojawią się także inne budynki, a gościnnie, inne miasta. Nasza historia zaczyna się w początkach XIX wieku i trwa do dziś.

Założyciele

Nasze Muzeum powstało z pasji dwóch osób, które o swoim mieście chciały opowiedzieć nie przez pryzmat wielkich ludzi, lecz przez wielkie historie zwykłych mieszkańców i mieszkanek

Wspierają nas

Warszawa-znak-RGB-czarny-pionowy.png
SZIHczar.png
LogoWajnberg.png
ckj.jpeg
kamienico logo pelne-1.png

Czekamy na Twoją firmę lub organizację

bottom of page